ww1     ww2

ww3     ww4

27 stycznia na hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wąswie odbył się II Otwarty Turniej Szachowy Wąsewska Wieża. Uczestnicy turnieju - w liczbie 55 - to dzieci, młodzież gimnazjalna, jak i dorośli, których pasją są szachy. Zawodnicy przyjechali z Łomży, Białegostoku, Warszawy oraz terenu powiatu ostrowskiego. Organizatorzy i sponsorzy Turnieju: Urząd Gminy Wąsewo, Zespół Placówek Oświatowych w Wąsewie, Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej, Stowarzyszenie Ziemia Wąsewska, Dariusz Morawski, Remigiusz Trembowski. Przebieg turnieju nadzorował sędzia Pan Sławomir Sobociński. Wśród zwycięzców w swoich kategoriach znaleźli się: Pan Dariusz Morawski oraz uczeń klasy II a Gimnazjum w Wąsewie Adrian Sikora. Puchary i medale zwycięzcom Turnieju wręczali: Starosta Ostrowski Zbigniew Kamiński, Sędzia Sławomir Sobociński, Przewodniczący Rady Gminy Wąsewo Krzysztof Gałązka, Prezes Stowarzyszenia Ziemia Wąsewska Cezary Pałubiński, Dyrektor ZPO w Wąsewie Dariusz Morawski, Wicedyrektor ZPO w Wąsewie Agnieszka Godlewska, Trener środowiskowy Leszek Skrzecz. Po wręczeniu pucharów i medali Pan Sobociński podziękował Dyrektorowi ZPO Dariuszowi Morawskiemu za bardzo dobrą organizację Turnieju. Dzięki temu pasjonaci szachów, w bardzo miłej atmosferze, mieli możliwość sprawdzenia swoich strategicznych umiejętności na polach szachowych.