k1     k2

k3     k4

W naszej szkole drugi dzień ferii upłynął pod hasłem „Spotkania z książką”. Najlepiej spotkać się  w miejscu, gdzie książek jest wyjątkowo dużo, czyli w bibliotece. Czekająca tam pani Mirosława Dziełak i pani Lidia Pazik powitały uczennice wierszykiem, który od dawna widnieje na drzwiach biblioteki:

W bibliotece przeróżne książeczki mieszkają,

które na półkach grzecznie czekają,

aż mały i duży czytelnik przyjdzie

i z książką pod pachą wesoły wyjdzie.

Nauczycielki przedstawiły przybyłym uczennicom przygotowane propozycje zajęć i zabaw z książką. Zachęciły do przejrzenia nowości czytelniczych zakupionych ostatnio w ramach NPRC oraz do ich wypożyczania. Następnie wspólnie czytano fragmenty wybranych książek, tworzono recenzje bajek, układano rymowane wiersze, rozwiązywano zagadki, quizy i krzyżówki. Zajęcia przebiegły w serdecznej atmosferze. Po zakończeniu zajęć uczennice wypożyczyły książki, które wybrały w drodze losowania, ponieważ trudno im było się zdecydować  na niektóre tytuły.  Aby spotkanie pozostało w pamięci uczestniczki otrzymały pamiątkowe zakładki do książki oraz „zaczarowane ołówki”.