k1     k2

k3     k4

Nie było miejsca dla Ciebie, w Betlejem w żadnej gospodzie

i narodziłeś się Jezu w stajni, w ubóstwie i chłodzie.

Nie było miejsca, choć chciałeś miłości ogień rozpalić

i przez Twą mękę najdroższy świat od zagłady ocalić.

Jezus przychodzi, by pozostać z nami. Przychodzi w świat zła, grzechu, niewierności i jest razem z nami w naszym cierpieniu. Cierpi razem z nami, czyniąc ludzkie serce zdolnym do przebaczania i miłowania nawet nieprzyjaciół.

Z takim przesłaniem w dniu 26 grudnia wybrzmiały jasełka bożonarodzeniowe w kościele pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Wąsewie. Dzieci i młodzież przedstawiły montaż słowno - muzyczny pt. "Nie było miejsca dla Ciebie..." przygotowany pod kierunkiem księdza Artura Ryszewskiego i pani Małgorzaty Malickiej, pani Małgorzaty Wójcickiej i pani Anny Traczyk.  Bogaty i wymowny w swej treści scenariusz poruszył serca przybyłych gości. Przypomniał co jest ważne w życiu dla każdego człowieka. Wigilia to poszukiwanie Boga w nas samych, to wyjście naprzeciw siebie gestem pojednania i przebaczenia. Symbolem jest łamany i dzielony chleb, aby Boże Narodzenie było w naszych sercach. Dopełnieniem jasełek była sceneria świętej rodziny przy żłóbku Pana Jezusa w wykonaniu dzieci z klasy III. Serdeczne słowa podziękowania kierujemy w stronę uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie, którzy poświęcili swój wolny, świąteczny czas dla drugiego człowieka. To piękna postawa, godna naśladowania. Dziękujemy serdecznie rodzicom, którzy dołożyli wszelkich starań, aby niedziela w uroczystość  świętego Szczepana miała charakter wyjątkowy.

Małgorzata Malicka