jaselka1     jaselka2

W błękitnej dalekości
Będziemy z sobą dzielić.
Opłatek – chleb Miłości.

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas bycia razem, czas radości i rodzinnego ciepła. Tradycyjnie, ostatni dzień zajęć przed świętami w Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie to czas Wigilii szkolnej. O godzinie 12.00   cała społeczność szkolna zgromadziła się na chwilę refleksji i zadumy. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście oraz przedstawiciele rodziców. Pan dyrektor Dariusz Morawski przywitał  gości i przeczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem. Następnie uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowani pod kierunkiem pań: Małgorzaty Wójcickiej,  Małgorzaty Malickiej, Anny Traczyk oraz księdza Artura Ryszewskiego zaprezentowali montaż słowno- muzyczny  pt. „Nie było miejsca dla Ciebie...”. Uroczystości towarzyszyły głębokie w swej treści recytacje, refleksyjnie  wykonane kolędy i pastorałki oraz świąteczne dekoracje. Wspaniałym dopełnieniem montażu była sceneria świętej rodziny wraz z aniołkami w wykonaniu uczniów klasy III. Piękna postawa młodych aktorów oraz stroje zasługują  na  słowa uznania. Wszystko to pozwoliło zebranym zastanowić  się jak powinny wyglądać nasze święta, co jest w naszym życiu najważniejsze?   Ważnym i podniosłym momentem Wigilii szkolnej było wystąpienie księdza proboszcza Leszka Rukata, który podkreślił w swych słowach wyjątkowość Świąt Bożego Narodzenia  na drodze kształtowania charakteru i wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, każdego chrześcijanina. Kiedy część artystyczna dobiegła końca rodzice, zaproszeni goście i społeczność szkolna nagrodzili występ artystów gromkimi brawami. Głos zabrał pan wójt Rafał Kowalczyk i w swoich słowach  docenił przesłanie montażu.