bib1     bib2

6 grudnia 2017 najaktywniejsi czytelnicy szkolnej biblioteki z klas I - IV wzięli udział w „Mikołajkowym Turnieju Czytelniczym - W Krainie Bajek.” Uczniowie losowali kolorowe karteczki, według których utworzono pięć - pięcioosobowych drużyn (czerwona, zielona, niebieska, żółta i beżowa). Uczniowie rywalizowali ze sobą rozwiązując zagadki z literatury dziecięcej, krzyżówki, układając puzzle, odgadując kalambury itp. zadania. Turniej odbywał się w bardzo miłej mikołajkowej atmosferze. Była to rywalizacja przez zabawę. Super znawcami bajek okazali się uczestnicy zespołu niebieskiego tj.

Karol Cichowski klasa I,
Mikołaj Fercho klasa II,
Oliwia Budniak klasa III,
Anastazja Dzwonkowska klasa IV a
Zuzanna Drężewska klasa IV

Drugie miejsce zajęła drużyna „Beżowa”:

Piotr Huk klasa I,
Zuzanna Rupińska klasa II,
Sonia Gałązka klasa III,
Amelia Wojciechowicz  klasa IV a,
Aleksandra Wojciechowicz klasa IV b.

Trzecie miejsce wygrała drużyna „Żółta”:

Emilia Groszyk  klasa I,
Katarzyna Górska klasa III,
Julia Szydlik klasa II,
Julia Zadroga  klasa IV a,
Błażej Pieńkowski klasa IV b

Na zakończenie turnieju była niespodzianka. Zawitali do nas Mikołaje z panem Dyrektorem Dariuszem Morawskim. Wszystkich uczestników konkursu poczęstowali cukierkami. Zwycięzkim zespołom wręczyli medale, dyplomy i zakładki, a pozostałym uczestnikom pamiątki uczestnictwa w konkursie.