wyc0     wyc1

wyc2     wyc3

22 listopada 2017r. odbyła się wycieczka uczniów klas I – III do Ostrowi Mazowieckiej na przedstawienie profilaktyczne pt. „Świat pełen pokus”.  Przesłaniem spektaklu było przeciwdziałanie uzależnieniom, zachęcanie dzieci do zdrowego trybu życia, a także dbanie o zdrowie swoje i innych.

Główny bohater – wilk przestrzegał i udzielał rad dzieciom: zwracał uwagę na właściwe zachowanie, szkodliwy wpływ palenia papierosów i picia alkoholu na zdrowie oraz przestrzegał przed zawieraniem znajomości z nieznajomymi osobami.

Tematy poruszane w bajce mówiły również o pozytywnych cechach charakteru jakie powinien posiadać człowiek, zaszczepiając tym samym w dzieciach mądrość i kulturę. Uczestnicy aktywnie uczestniczyli w bajce, o czym świadczyły żywiołowe reakcje widowni.

Składamy serdeczne podziękowania Urzędowi Gminy i Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Wąsewie za wsparcie, dzięki któremu uczniowie mogli wziąć udział w tym przedsięwzięciu.

Wycieczka była bardzo udana, wzbogaciła dzieci o nową wiedzę i doświadczenia oraz dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń.

Dyrekcja ZPO i wychowawcy klas I-III