dz1     dz2

Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej”

Dzień Życzliwości i pozdrowień to święto wywodzące się ze Stanów Zjednoczonych. Powstało z inicjatywy braci Briana i Michaela McCormacków, którzy w 1973 roku zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu pomiędzy Egiptem a Izraelem. Jego idea do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy.

W naszej szkole również obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypadający  21 listopada. Ten dzień to doskonała okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Aby uczcić to święto bibliotekarka  wykonała  gazetkę i wystawkę zwiastujące nadchodzące święto. Uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej oraz  IIa gimnazjum pod kierunkiem pani Mirosławy Dziełak wykonali karneciki z życzeniami i pozdrowieniami, które wręczali wszystkim nauczycielom, a także swoim przyjaciołom. Wychowawcy przeprowadzili pogadanki na temat idei  święta życzliwości, zachęcali do codziennej życzliwości w myśl maksymy widniejącej na gazetce bibliotecznej: „Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej”. Radość to wartość, którą warto zarażać innych. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy innym, wielokrotnie do nas wraca!