l1     l2

" Nie chciejcie Ojczyzny, która Was  nic nie kosztuje".

Papież Święty Jan Paweł II

17 listopada społeczność szkolna na zaproszenie pana Romana Malickiego dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Lubiejewie uczestniczyła w prelekcji i obejrzała wystawę: "W objęciach Wielkiego Brata. Sowieci w Polsce 1944- 1993". Z wielkim profesjonalizmem zostały przybliżone młodzieży treści od wojny polsko - bolszewickiej 1919 - 1920 r., poprzez pakt Ribbentrop - Mołotow, represje sowieckie z lat 1939 1943, Zbrodnię Katyńską, konferencję w Jałcie, porwanie 16 przywódców Polskiego państwa Podziemnego aż po opuszczenie terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez ostatnie oddziały Północnej grupy wojsk armii radzieckiej w 1993 roku. Ubogaceniem wystawy były nagrania ludzi, którzy przeżyli ten trudny czas oraz utwory muzyczne wprowadzające w klimat tamtych dni. Uczniowie i opiekunowie docenili wpisem do "Księgi pamiątkowej", i serdecznymi słowami, wartość przepięknej lekcji historii, której celem było kształtowanie postaw patriotycznych i moralnych młodego pokolenia Polaków. Następnie pan dyrektor Roman Malicki zaprosił do zwiedzania szkoły. Młodzież z zaciekawieniem obejrzała bogatą bazę dydaktyczną placówki, nowy księgozbiór biblioteki oraz budynek szkoły i internatu. Czas spędzony w murach szkoły upłynął szybko, w serdecznej i życzliwej atmosferze. Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie przebywali pod opieką pani Małgorzaty Malickiej, pani Anny Brzostek i pani Adrianny Kowalewskiej.

Serdecznie dziękujemy.