p1     p2

p3     p4

14 listopada uczniowie klas 1-3 i 4-7 naszej szkoły wzięli udział w warsztatach profilaktycznych „Bezpieczeństwo w Internecie. Odpowiedzialne korzystanie z mediów społecznych” przygotowanych przez Polskie Centrum Profilaktyki.

Celem spotkania było pokazanie uczniom dobrych stron Internetu i mediów społecznościowych, uświadomienie zagrożeń związanych z byciem online, kształtowanie świadomego i mądrego korzystania z sieci, uświadomienie konsekwencji dla sprawcy i ofiary cyberprzemocy oraz wypracowanie prawidłowej reakcji na wypadek doświadczania przemocy w sieci.

Poprzez uczestnictwo w warsztatach uczniowie zostali uwrażliwieni na kwestie ochrony prywatności online i odpowiedzialnego publikowania materiałów o sobie na portalach społecznościowych. Ponadto zrozumieli, czym jest cyberprzemoc i jakie są jej formy (np. niebezpieczna gra Niebieski Wieloryb).