ocalic1     ocalic2

ocalic3     ocalic4

Dnia 14 listopada 2017r. w Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie odbył się szkolny konkurs recytatorski „Ocalić od zapomnienia…”. Organizatorem była pani Anna Brzostek i pani Małgorzata Malicka.   Wzięło w nim udział 25 uczestników.

W skład komisji powołano następujące osoby: przewodnicząca – pani Anna Brzostek, członkowie - pani wicedyrektor Agnieszka Godlewska, pani Małgorzata Malicka i pani Mirosława Dziełak.

Celem konkursu była popularyzacja poezji polskiej (Jana Brzechwy i Bolesława Leśmiana), odkrywanie i rozwijanie zdolności recytatorskich wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs przeprowadzono w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie kl. I – III, uczniowie klas IV – VI i uczniowie klas VII szkoły podstawowej i klas II – III gimnazjum.

Członkowie komisji dokonali oceny prezentowanych utworów według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny.

Nagrodzono następujące osoby:

W kategorii kl. I – III:

I miejsce zajęły: Żaneta Dziełak,  Amelia Piórkowska

II miejsce zdobyły: Zuzanna Modzelewska,  Klaudia Łoniewska

III miejsce zajęła Wiktoria Konopka

W kategorii kl. IV – VI:

I miejsce zajęła Amelia Wojciechowicz - kl. IV a,

II miejsce – Wiktoria Budna – kl. VI,

III miejsce – Julia Kowalczyk – kl. IV a.

W kategorii kl. VII szkoły podstawowej i II – III gimnazjum:

I miejsce zdobyła – Julia Skarzyńska – kl. III b,

II miejsce – Jakub Podrażka – kl. III a,

III miejsce – Natalia Skoczeń – kl. III a.

Pan dyrektor, Dariusz Morawski, wręczył zwycięzcom pamiątkowe dyplomy. Podziękował wszystkim uczestnikom za trud włożony w przygotowanie wzruszających wierszy i pięknych fragmentów prozy oraz członkom komisji za rzetelną pracę. Zachęcał wszystkich do jak najliczniejszego udziału w konkursach.

Pani Anna Brzostek  poinformowała wszystkich nagrodzonych, że zakwalifikowali się do drugiego etapu konkursu i będą reprezentowali szkołę 21 listopada 2017r. ( uczniowie kl. I – III i  IV – VI ) i 22 listopada 2017r. ( uczniowie kl. VII szkoły podstawowej i II i III gimnazjum ) w etapie powiatowym XV Konkursu Recytatorskiego „Ocalić od zapomnienia…”, który odbędzie się w Klubie 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego w Komorowie. Życzyła wszystkim powodzenia i dalszych sukcesów.