czytanie1     czytanie2

6 września 2017 biblioteka szkolna aktywnie włączyła się w obchody Narodowego Czytania, które w naszym kraju odbywało się już po raz piąty.
Pan dyrektor mgr Dariusz Morawski inaugurował czytanie na wszystkich poziomach edukacyjnych. W klasach gimnazjalnych zaprezentował fragmenty dramatu Stanisława Wyspiańskiego pt. „Wesele”. Pan Dyrektor zachęcał również młodzież do podejmowania prób czytania tego wspaniałego dzieła. Uczniom szkoły podstawowej i przedszkola czytane były „Legendy polskie”, w których tekst  został dostosowany do wieku. W Narodowym Czytaniu udział wzięli nauczyciele: pani wicedyrektor mgr Agnieszka Godlewska, mgr Anna Brzostek, mgr Anna Traczyk, mgr Małgorzata Pazik, mgr Małgorzata Malicka, mgr Remigiusz Trembowski, mgr Barbara Wojciechowicz, mgr Lidia Pazik, mgr Milena Dziarska mgr Bożena Podrażka, ksiądz wikariusz mgr Artur Ryszewski, mgr Mirosława Dziełak, a także uczniowie gimnazjum: Krystian Traczyk klasa IIb, Anna Kubat  i Jakub Podrażka klasa IIIa. Czytanie wybitnych dzieł ojczystej literatury wspaniale jednoczy nas jako wspólnotę, wzmacnia polską tożsamość i narodową dumę.