rr2     rr3

rr4     rr5

4 września 2017r. odbyła uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018. O godz. 815 wszyscy zebrali się w kościele parafialnym na Mszy Św., a po jej zakończeniu udali się do szkoły. Uroczystość rozpoczął Wójt Gminy Wąsewo pan Rafał Kowalczyk, który powierzył panu Dariuszowi Adamowi Morawskiemu stanowisko Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie. Następnie dyrektor poinformował zgromadzonych, iż na stanowisko wicedyrektora powołał panią Agnieszką Godlewską. Przedstawiciele Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców złożyli gratulacje nowej dyrekcji.

Dalszą część uroczystości poprowadził dyrektor Dariusz Adam Morawski. Powitał przybyłych uczniów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości: Wójta Gminy Wąsewo - pana Rafała Kowalczyka, prezes Banku Spółdzielczego panią Marię Mścichowską, prezesa Gminnej Spółdzielni pana Stanisława Kowalczyka, księdza wikariusza Artura Ryszewskiego, który rozpoczyna pracę w parafii i w szkole oraz przedstawicieli Rady Rodziców – panie: Joannę Rydel i Elwirę Pieńkowską.  W swoim wystąpieniu przypomniał, że w dniu 1 września przypadała 78. rocznica wybuchu II wojny światowej, nawiązał do tragicznych wydarzeń 1939 roku i do bohaterstwa polskich żołnierzy. Poinformował także o wprowadzanych zmianach w systemie edukacji. Życzył wszystkim dużo cierpliwości, wytrwałości, dobrej współpracy oraz wielu sukcesów w nowym roku szkolnym. Zaproszeni goście przyłączyli się do tych życzeń. Wszyscy wysłuchali montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych.

Na zakończenie pan dyrektor podziękował nauczycielom za wkład pracy włożony w przygotowanie tej uroczystości: pani Agnieszce Godlewskiej za przygotowanie montażu słowno-muzycznego, paniom: Lidii Pazik, Barbarze Wojciechowicz i Annie Skalik za wykonanie przepięknej dekoracji, panu Wojciechowi Pawłowskiemu za nagłośnienie i wszelką pomoc, panom: Remigiuszowi Trembowskiemu i Przemysławowi Gozdowskiemu za opiekę nad pocztami sztandarowymi.

Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkanie ze swymi wychowawcami.