971     972

18 maja cała społeczność ZPO w Wąsewie uroczyście obchodziła  97. rocznicę urodzin patrona szkoły - Karola Wojtyły -  Papieża Św. Jana Pawła II. Pan dyrektor, Roman Malicki, zadbał, aby na budynkach szkolnych powiewały żółto – białe flagi, a pomnik Papieża został udekorowany kwiatami.

Uczniowie i nauczyciele przyszli tego dnia na zajęcia w strojach galowych. O godz. 11.00 wszyscy uczestniczyli w akademii poświęconej Janowi Pawłowi II. Na początku pan dyrektor poprosił ks. Rafała o odmówienie modlitwy w intencji  patrona i całej społeczności szkolnej. Następnie wygłosił przemówienie, w którym zaakcentował ogromny wpływ nauki Jana Pawła II na życie dzieci i młodzieży. Podkreślał, że trzeba korzystać z całej spuścizny pozostawionej przez Karola Wojtyłę i należy czerpać wzorce z jego życia. Mówił, że patron naszej szkoły powinien być wzorem do naśladowania dla przyszłych pokoleń Polaków, gdyż tajemnicą Jego świętości,  służby Kościołowi i światu jest miłość do drugiego człowieka. Prosił, aby uczniowie byli odpowiedzialni za swoje czyny, aby w życiu kierowali się miłością i dobrem drugiego człowieka, np. koleżanki, kolegi, mamy, taty, rodzeństwa. Przypomniał słowa patrona: „Brońmy się przed pozorami miłości, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą”. Po przemówieniu pana dyrektora wszyscy obejrzeli prezentację multimedialną o życiu i drodze kapłańskiej Karola Wojtyły, którą przygotowała pani Lidia Pawelczyk, a zaprezentowała uczennica kl. III a, Kornelia Zając.

Uroczystość zakończyła się przemarszem pod pomnik Papieża. Pan dyrektor, nauczyciele i delegacje klas wraz z wychowawcami zapalili znicze i w ciszy modlili się do świętego Jana Pawła II.