zebr1     zebr2

zebr3     zebr4

Dnia 11.05.2017r. odbyło się spotkanie pana dyrektora, Romana Malickiego, i nauczycieli z rodzicami dzieci uczęszczających do przedszkola, rodzicami uczniów  szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej.

Na początku pan dyrektor serdecznie przywitał wszystkich Rodziców i przedstawił porządek spotkania. Następnie głos zabrał dzielnicowy gminy Wąsewo. W swoim wystąpieniu przestrzegł rodziców przed cyberprzemocą. Prosił o zwracanie uwagi na strony internetowe, które przeglądają ich dzieci. Apelował o wykupienie „kontroli rodzicielskiej” w związku z pojawieniem się niebezpieczeństwami w sieci. W razie jakichkolwiek podejrzeń prosił rodziców o kontakt telefoniczny  lub przekazanie informacji do dyrektora szkoły, albo nauczycieli.

Pan dyrektor przedstawił zmiany w reformie edukacji na rok szkolny 2017/2018. Powiadomił, że od nowego roku gimnazjum zostanie włączone do szkoły podstawowe. Przypomniał, że uczniowie kl. II i III będą kontynuowali naukę w gimnazjum, natomiast uczniowie kl. VI otrzymają promocję do klasy VII szkoły podstawowej. Poinformował, że w przyszłym roku szkolnym zostaną utworzone trzy oddziały przedszkolne.

Rodzice zostali powiadomieni o zmianie podręczników. Dyrektor poinformował, że wykaz zostanie umieszczony na stronie internetowej szkoły.

Pan dyrektor rozmawiał z rodzicami na temat wyboru patrona szkoły podstawowej Zaproponował, aby wybór patrona szkoły odbył się w formie głosowania. Rodzice zaakceptowali propozycję.

Pan dyrektor poinformował rodziców, że podczas indywidualnych spotkań z nauczycielami będą mogli porozmawiać na temat postępów dzieci w nauce i zachowaniu.

Rodziców uczniów kl. III gimnazjum powiadomił, że wyniki egzaminu gimnazjalnego będą przekazane 16 czerwca 2017r.

Pan dyrektor zaprosił rodziców do współpracy w trakcie Dnia Rodziny. Przedstawił porządek uroczystości, zaakcentował najważniejsze punkty programu.

Przypomniał również, że działania przedszkola i szkoły podstawowej można śledzić na bieżąco na szkolnym facebooku lub na stronie internetowej www.zpowasewo.edu.pl