dotwartyp1     dotwartyp2

W dniu 10 maja 2017 roku odbył się „Dzień Otwarty” w Przedszkolu w Wąsewie. Podczas tego dnia dzieci, które jeszcze nie uczęszczają do przedszkola, w towarzystwie rodziców mogły zapoznać się z pracującymi paniami, wyposażeniem sal i placu zabaw, uczestniczyły w ciekawych zabawach integracyjnych, zajęciach plastycznych, muzycznych i ruchowych. Był też słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dzieci przedszkolnych.  Udział w tym spotkaniu wzięło około  20 dzieci z naszej miejscowości wraz z rodzicami. Dzień ten dostarczył dzieciom mnóstwo radości. Nasze przedszkole, jest  dobrze wyposażone w  sprzęt multimedialny (tablica interaktywna, projektor, telewizor, laptop ), nowe mebelki i zabawki. Jest to miejsce, gdzie można wspaniale spędzać czas. Przybyłym maluchom bardzo podobały się zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej . Uczestniczyły w zajęciach otwartych  pt. „Spotkanie z Wiosną”.
Ciekawostką dla nich były zabawy z farbami. Zabawy te rozwijały sprawność manualną oraz kreatywność. Podczas zajęć plastycznych dzieci wykonały plakat o tematyce wiosennej. Ogromnie podobały się także zabawy ruchowe w Sali gdzie znajduje się zestaw do ćwiczeń gimnastycznych  Radosna Szkoła oraz nowe zabawki i mebelki w sali.