syrena1     syrena2

syrena3     syrena4

Dnia 7 kwietnia 2017r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie wzięli udział w 40. Konkursie Recytatorskim „Warszawska Syrenka”, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej.

Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 11 osób – w tym 4 osoby z kl. I – III szkoły podstawowej, 3 osoby z kl. IV – VI i 4 osoby z kl. I – III gimnazjum.

Celem konkursu było wyrobienie nawyku czytania, rozwój czytelnictwa, promowanie młodych i utalentowanych recytatorów, propagowanie wartościowej literatury oraz piękna ojczystego języka. Ocenie jury podlegały następujące elementy: dobór repertuaru, interpretacja utworu, kultura mowy i ogólny wyraz artystyczny.

Natalia Skoczeń – uczennica kl. II a zdobyła wyróżnienie w kategorii gimnazjum kl. I – III, otrzymała dyplom i nagrodę książkową. Uczennicę do konkursu przygotowała pani Barbara Wojciechowicz.

Pozostałym uczestnikom organizatorzy wręczyli pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów.