krolowa

Uczniowie klasy szóstej wraz z nauczycielką języka angielskiego – panią Anną Traczyk napisali list do brytyjskiej królowej - Elżbiety II. W liście tym  zapewnili monarchinię o swoim wielkim zaangażowaniu w naukę tego języka oraz zainteresowaniu kulturą, tradycją i historią Anglii. Uczniowie wysłali też zdjęcia przedstawiające ich klasopracownię wypełnioną elementami związanymi z Wielką Brytanią. Po miesiącu otrzymali odpowiedz z zamku Windsor. W imieniu królowej list napisała dama dworu: Lady-in Waiting, która podziękowała uczniom za taką wspaniałą niespodziankę oraz załączone zdjęcia. Dama dworu wysłała szóstoklasistom trzy broszury zawierające informacje o Królowej, Pałacu Buckingham oraz klejnotach królewskich.

List od brytyjskiej królowej ucieszył wszystkich uczniów naszej szkoły, a szóstoklasiści wraz ze swoją nauczycielką języka angielskiego czują się wyjątkowo dumni, że ich pomysł zakończył się tak ogromnym sukcesem.