ostr01     ostr02

ostr03     ostr04

7 marca 2017 roku uczniowie klas IV-VI i I gimnazjum udali się do Ostrołęckiego Centrum Kultury, gdzie obejrzeli spektakl pt. „Tajemniczy ogród”.  Scenariusz powstał na podstawie książki Frances Hodgson Burnett pod tym samym tytułem. Wrocławski Teatr Edukacji „Artenes w taki oto sposób zachęcał widzów do wędrówki po czarodziejskim ogrodzie:

Oto stoi przed nami angielska dziewczynka… W poruszającej, znanej już od ponad stu lat historii, ukazuje nam ewolucję dojrzewającej osobowości. Od beztroskiego, rozkapryszonego i egoistycznego dzieciństwa, poprzez trudny okres zderzeń z nowymi realiami życia, ku empatii i otwarciu na drugiego człowieka. W atmosferze wiktoriańskiej surowości, dzięki kojącemu wpływowi natury i dobroci prostych, szczerych ludzi, Mary udaje się pokonać własne słabości i zainspirować innych ku otwartości i wierze we własne siły. Jej serce otwiera się jak wrota tajemniczego ogrodu…

Spektakl dostarczył uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i skłonił do zastanowienia nad tym, jakie wartości są w życiu najważniejsze.

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Anna Brzostek, Lidia Pawelczyk, Anna Traczyk i Barbara Wojciechowicz.