krew1     krew2

W dniach od 6  do 20 marca 2017 r. w naszej szkole obyły się zajęcia edukacyjne promujące i upowszechniające  działania w ramach Honorowego Oddawania Krwi. Uczniowie  z wielkim zainteresowaniem obejrzeli film o tej tematyce. Następnie  dzieci  klas młodszych wykonały modele krwi ze zwróceniem uwagi na ilość krwinek czerwonych, płytek krwi i osocza. Zrozumiały potrzebę oddawania krwi, by móc uratować ludzkie życie.

Starsi uczniowie aktywnie włączyli się w dyskusję i rozwiązywali zadania i krzyżówki. Podsumowaniem działań był quiz sprawdzający wiedzę. Młodzież już wie, że krwi nie można niczym zastąpić ani jej sztucznie wyprodukować, dlatego trzeba się nią dzielić.

Ministerstwo Zdrowia obdarowało dzieci i młodzież gadżetami, materiałami edukacyjnymi i ulotkami dla rodziców, które mają służyć propagowaniu akcji Honorowego Oddawania Krwi.

Bardzo dziękuję nauczycielom i koordynatorowi działań pani Małgorzacie Malickiej za szerzenie idei "Twoja krew, moje życie".

Ponadto pragnę poinformować wszystkich zainteresowanych, że krew można oddać w Ostrowi Maz. ul. Sikorskiego 3, w budynku Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemologicznej (w 2. i 4. poniedziałek miesiąca w godz.9.30 - 13.00).

Dyrektor ZPO w Wąsewie

mgr Roman Malicki