syrenka1     syrenka2

W dniu 27 marca 2017 w  odbyły się szkolne  eliminacje do 40 edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”. Do  konkursu przystąpiło 22 uczniów z klas I – III oraz 5 uczniów z klas IV-VI. Celem konkursu jest promowanie młodych i utalentowanych recytatorów, propagowanie wartościowej literatury oraz piękna ojczysrego języka. Powołano komisję w składzie: mgr Roman Malicki – dyrektor, mgr Anna Brzostek wicedyrektor, mgr Iwona Podolak, mgr Lidia Pazik, mgr Agnieszka Godlewska oraz mgr Monika Modzelewska. Nad całokształtem konkursu czuwała mgr Mirosława Dziełak. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowały się następujące osoby:

I - uczennica klasy II Klaudia Łoniewska - opiekun  mgr Małgorzata Malicka

II - uczennica klasy IIIa  - Julia Kowalczyk - opiekun mgr Mirosława Dziełak

III - uczennica klasy IIIa - Amelia Wojciechowicz - opiekun mgr Mirosława Dziełak

III - uczennica klasy II – Zuzanna Modzelewska - opiekun mgr Małgorzata Malicka

Wyróżniono również Maję Kacprzyk z klasy IIIa – przygotowaną przez mgr Mirosławę  Dziełak, Aleksandrę Wojciechowicz z klasy IIIb  oraz  Wiktorię Guberów z klasy IIIb – przygotowane przez mgr Lidię Pazik.

W kategorii klas IV- VI zakwalifikowały się uczennice:

I miejsce - uczennica klasy V-  Agata Bloch

II miejsce - uczennica klasy V – Wiktoria Budna

III miejsce – uczennica klasy V – Karolina Godlewska – uczniów klasy V przygotowywała mgr Iwona Podolak.

Laureaci konkursu otrzymali  dyplomy i wyróżnienia, a pozostali uczestnicy  pamiątki za uczestnictwo.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu za prezentowanie wysokiego poziomu recytacji, ich opiekunów za przygotowanie uczniów oraz dla szanownego grona jury za podejmowanie trudnych decyzji podczas  rozstrzygania konkursu.