dialog3     dialog4

dialog1     dialog7

dialog8     dialog6

W dniu 20 lutego  2017 roku delegacja naszej gminy i szkoły w osobach: pan wójt Rafał Kowalczyk, pan dyrektor Roman Malicki, ks. Rafał Figiel, pani Małgorzata Malicka oraz Natalia Skoczeń i Paulina Kowalczyk miała zaszczyt uczestniczyć w konferencji naukowej "Język ojczysty jako przedmiot badań regionalnych. Ocalmy dziedzictwo kulturowe od zapomnienia".

Konferencję otworzyła pani prof. dr hab. Barbara Falińska, która zarazem wygłosiła prelekcję na temat: "Roli szkół w dokumentacji ginącej kultury". Zwracała się w szczególny sposób do młodego pokolenia, by rozmawiali z osobami starszymi i zapisywali słowa nieznane, bo to cenne "szczątki historii języka", które trzeba ocalić od zapomnienia.

Niezwykle cenne i wartościowe  prelekcje wygłosili:

- prof. dr hab. Elżbieta Wierzbicka Piotrowska "Prezentacja publikacji seryjnych TKJ: Dialog pokoleń"

- ks. prof. dr hab. Krzysztof Kietliński "Zróżnicowanie semantyczne wybranych terminów w aspekcie moralnym"

- prof. dr hab. Stanisław Gajda "Zrozumieć język"

- ks. prof. dr hab. Henryk Skowroński "Kultura regionalna w szkole"

- prof. dr hab. Joanna Angiel "Źródła gwarowe w pracach geografa".

Konferencję naukową, która odbyła się w Centralnej Bibliotece Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie rozweselali swoim śpiewem młodzi artyści Zespołu Kurpiowskiego z Wachu. Odwiedziliśmy również Stare Miasto.