w bibliotece     w bibliotece2

"Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem.”

Kornel Makuszyński

Czytanie doskonale rozwija zainteresowania, wyobraźnię i wrażliwość dzieci, a przede wszystkim wzbogaca ich zasób słownictwa. Te wartości są niecenione dla rozwoju osobowości młodego czytelnika.

9 lutego uczniowie klasy II naszej szkoły odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Wąsewie, której dyrektorem jest pani Marta Wójcik. W bibliotece odbyły się bardzo ciekawe zajęcia, podczas których uczniowie poznali nowy księgozbiór. Dodatkową atrakcją była krzyżówka i quiz wiedzy sprawdzający znajomość różnych lektur. Na pamiątkę tego spotkania wszystkie dzieci otrzymały książeczki z łamigłówkami ortograficznymi i kolorowe zakładki. Dzieci z klasy II wraz z wychowawczynią panią Małgorzatą Malicką podziękowały za życzliwe przyjęcie i wręczyły małe pingwinki. Wszyscy uczestnicy wpisali się do Złotej Księgi biblioteki. Ciekawy przekaz, piękne wydania książkowe oraz  panująca miła atmosfera na pewno zachęciły dzieci do korzystania z zasobów biblioteki.

Serdecznie dziękujemy.