autorskie1     autorskie2

autorskie3     autorskie4

1 lutego 2017 roku biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Wąsewie miała zaszczyt gościć Panią Hannę Niewiadomską, autorkę wierszy dla dzieci. Od piętnastu lat poetka na zaproszenie bibliotek, szkół, przedszkoli odbywa mnóstwo spotkań autorskich na terenie całego kraju. Jej wiersze zdobyły wielką popularność wśród dzieci i dorosłych.

Zajęcia odbywały się w trzech około trzydziestoosobowych grupach. Każde z nich poprzedził występ uczniów recytujących wiersze tejże autorki. Pani Hanna była pod wrażeniem prezentacji, jak również prac plastycznych wykonanych przez uczniów klas „0”- IV naszej szkoły. Pani Niewiadomska to sympatyczna osoba, mająca świetny kontakt z dziećmi. Opowiadała o swoich książkach i o tym, co ją zainspirowało do pisania. Zadawała dzieciom zagadki, deklamowała swoje utwory. Poprzez zabawę uczyła dzieci pisania wierszy i tworzenia rymów. Dzieci nie tylko słuchały, ale aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pisarce pytania. Była też miła niespodzianka. Pani Hanna wybrała pracę konkursową, która najbardziej ją urzekła i nagrodziła swoją książką jej wykonawcę - uczennicę klasy IIIa, Maję Kacprzyk.

Autorka przywiozła ze sobą książki, które dzieci mogły zakupić i otrzymać wpis z dedykacją i autografem.

W spotkaniu uczestniczyli także rodzice, którym serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również Pani Hannie Niewiadomskiej za poświęcony czas naszym dzieciom, którym umożliwiła odkrywanie tajemnic poezji dziecięcej.

Wszystkim, którzy chcieliby bliżej poznać Panią Hannę Niewiadomską i jej twórczość polecamy stronę internetową: www.bajczytanki.pl