jaselka1     jaselka2

jaselka3     jaselka2

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas bycia razem, czas radości, miłości, pokoju, życzliwości i rodzinnego ciepła. Tradycyjnie, ostatni dzień zajęć przed świętami w Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie to czas wigilii szkolnej. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami odbywali spotkania opłatkowe w klasach. Budynki szkolne rozbrzmiały dźwiękami kolęd i pastorałek oraz pięknymi życzeniami zdrowych, spokojnych i radosnych świąt. Po godzinie 11.00 w sali gimnastycznej zgromadziła się cała społeczność szkolna na chwilę refleksji i zadumy. Na uroczystość przybyli również zaproszeni goście oraz przedstawiciele rodziców. Po przywitaniu wszystkich przez pana Dyrektora Romana Malickiego i wstępnym słowie, ks. Proboszcz Leszek Rukat wprowadził w atmosferę świąt poprzez odmówienie modlitwy, a ks. Rafał Figiel przeczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem. Następnie uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum przygotowani pod kierunkiem pań: Małgorzaty Wójcickiej, Agnieszki Godlewskiej, Moniki Modzelewskiej oraz Izabeli Podrażki zaprezentowali montaż słowno- muzyczny  pt. „Dziś wszystkim z nas Bóg narodzi się”. Uroczystości towarzyszyły piękne recytacje, wspaniale wykonane kolędy i pastorałki oraz świąteczne dekoracje. Wszystko to pozwoliło zebranym wczuć się w atmosferę zbliżających się świąt. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, uczniowie reprezentujący Samorząd Szkolny złożyli życzenia i wręczyli Dyrekcji i gościom kartki bożonarodzeniowe. Pan Dyrektor podziękował nauczycielom za przygotowanie szkolnej uroczystości, oprawę muzyczną oraz dekoracje, złożył wszystkim serdeczne życzenia. Do słów przyłączyły się również Panie: Sekretarz Gminy Wąsewo Barbara Trojanowska i Przewodnicząca Rady Rodziców Beata Dorota Kowalczyk. Rodzice, zaproszeni goście i społeczność szkolna nagrodzili występ artystów gromkimi brawami.