prof11     prof21

prof21     prof41

Dnia 14 grudnia w naszej szkole gościliśmy przedstawicieli Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji z Ostrowi Mazowieckiej. Funkcjonariusze przeprowadzili warsztaty na temat cyberprzemocy i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W zajęciach wzięli udział uczniowie kl. I – III i IV – VI szkoły podstawowej.

Dzieci obejrzały interesujące filmy na temat bezpieczeństwa w sieci. Dowiedziały się, że należy chronić swoje dane osobowe i własny wizerunek. Poznały negatywne skutki zawierania znajomości na Facebooku i sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. Policjantka uwrażliwiała uczniów na nieotwieranie nieznanych e –maili, w których mogą pojawiać się nieprawdziwe wiadomości lub wirusy. Ostrzegła też przed przesyłaniem do innych użytkowników sieci nieznanych i niesprawdzonych wiadomości.

Druga część spotkania poświęcona była bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Zostały przypomniane zasady poruszania się po drogach, aby bezpiecznie docierać do szkoły lub wracać ze szkoły do domu. Uczniowie przypomnieli sobie zasady obowiązujące na przejściu dla pieszych, kolory sygnalizacji świetlnej i ich znaczenie dla pieszych i kierujących pojazdami oraz przypomnieli zasady uczestnictwa w ruchu drogowym z punktu widzenia rowerzysty.

Na zakończenie spotkania wszyscy przypomnieli sobie znaki drogowe z podziałem na znaki: ostrzegawcze, nakazu, zakazu i informacyjne oraz numery telefonów alarmowych, pod które należy dzwonić w razie dostrzeżenia wypadku lub osoby potrzebującej pomocy.

Spotkanie z funkcjonariuszami Policji uświadomiło wszystkim uczestnikom warsztatów, jak ważne jest bezpieczeństwo w sieci i rozważne korzystanie z dróg publicznych i przejść dla pieszych.