dd1      dd2

Uczniowie klasy IIIa Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w  Wąsewie wyszli z inicjatywą zakupienia prezentów dla podopiecznych Domu Dziecka w Ostrołęce. Podczas wizyty 20 grudnia przekazali swoim rówieśnikom przybory szkolne, gry edukacyjne i słodycze. W rolę Mikołaja wcielił się jeden z uczniów. Przedświąteczne spotkanie przebiegało w bardzo ciepłej i koleżeńskiej atmosferze.  Młodzież niezwykle szybko nawiązała ze sobą kontakt. Uśmiech i zadowolenie na twarzach utwierdziły nas w przekonaniu, że warto organizować tego typu akcje.

Wizyta w Domu Dziecka była bardzo wychowawcza dla uczniów naszego gimnazjum. Spotkanie z rówieśnikami, wspólne rozmowy i zabawy sprawiły, że stali się oni wrażliwsi na trudną sytuację innych osób i będą potrafili docenić to, jak bardzo ważna jest rodzina. Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci.

Serdecznie dziękuję rodzicom uczniów klasy IIIa, którzy z entuzjazmem poparli inicjatywę dzieci i pomagali w przeprowadzeniu akcji. Szczególne wyrazy wdzięczności kieruję do Pani Renaty Gordziejczyk, która zawiozła delegację do Ostrołęki i bezpiecznie  dostarczyła do rodzinnych domów.

Lidia Pawelczyk