quo     prezydent2

prezydent

Na początku września dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskim programie „Narodowe Czytanie.” Wydarzenie to odbywa się co roku pod patronatem pary prezydenckiej, Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy w Ogrodzie Saskim w Warszawie. W bieżącym roku czytano lekturę "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Po uprzednim dokonaniu przez panią Mirosławę Barbarę Dziełak sprawozdania z podjętego działania, Zespół Placówek Oświatowych w Wąsewie otrzymał pisemne podziękowanie od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za udział w akcji. Szkole podarowano również  okolicznościowy egzemplarz lektury „Ouo vadis”, który stanowi miłą pamiątkę wspólnego Narodowego Czytania w naszej placówce.