cracow1     cracow2

W dniach 16 – 17 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wyjechali na dwudniową wycieczkę do Krakowa i Wieliczki. Pomimo niedługiego pobytu udało się zobaczyć najważniejsze miejsca i zabytki związane z historią naszej dawnej stolicy. Tak więc podziwialiśmy bogatą architekturę katedry wawelskiej, gdzie w podziemiach spoczywają m.in. królowie Polski, byliśmy na wieży, gdzie znajduje się Dzwon Zygmunta. Ciekawa opowieść przewodnika sprawiła, że na chwilę poczuliścmy ducha tamtych czasów. Na Starym Mieście w Krakowie odwiedziliśmy Kościół Mariacki, z wieży którego wysłuchaliśmy "na żywo" hejnał mariacki, udaliśmy się też na ulicę Floriańską – pod słynne "Okno Papieskie", widzieliśmy Sukiennice i Barbakan. Odwiedziliśmy też żydowską dzielnicę Krakowa – Kazimierz, gdzie zaraz po przyjeździe wzięliśmy udział w grze miejskiej: "W poszukiwaniu skarbu króla Kazimierza Wielkiego". Drugiego dnia wyruszyliśmy do Wieliczki. Wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Kopalnię Soli. W kopalni również czekało na nas wiele atrakcji. Spotkaliśmy tam Skarbnika Kopalni, braliśmy udział w różnych zabawach, rozwiązywaliśmy quiz. Na koniec zjedliśmy smaczny obiad w podziemnej restauracji.

Pobyt w Krakowie i Wieliczce dostarczył nam niezapomnianych wrażeń oraz dużej porcji wiedzy historycznej.

Opiekunami wycieczki były panie: Małgorzata Wójcicka, Anna Traczyk, Martyna Rólka oraz Małgorzata Malicka.