lekcja1     lekcja2

14 listopada 2016 roku uczniowie gimnazjum wzięli udział w „Lekcji w kinie”, która została przygotowana przez Centrum Edukacji Filmowej z Wołomina. Składała się z dwóch części. Pierwszą rozpoczął wykład pana Piotra Szrajbera- zawodowego aktora. Odkrył on przed młodymi widzami wiele tajemnic związanych z tworzeniem najsłynniejszych produkcji filmowych. Przekaz został wzbogacony ciekawymi przykładami obrazów powstałych w ostatnich latach. W drugiej części spotkania młodzież obejrzała ekranizację powieści holenderskiego pisarza Jacquesa Vriensa „Gimnazjaliści nie płaczą”. Była to wspaniała, wzruszająca opowieść o marzeniach, odwadze, sile przyjaźni w walce z ciężką chorobą. Uczniowie byli pod wrażeniem przesłania, jakie niósł film. Z pewnością historia Akkie, głównej bohaterki na długo pozostanie w ich pamięci.  Opiekę nad uczestnikami wyjazdu sprawowały panie: Anna Skalik, Lidia Pawelczyk i Barbara Wojciechowicz.