biologia1     biologia2

biologia3     biologia4

VIII Powiatowy Konkurs Biologiczny pod hasłem

„UKŁAD KRWIONOŚNY I LIMFATYCZNY CZŁOWIEKA”

W dniu 7 listopada 2016r. w Zespole Szkół Powiatowych w Czerwinie odbył się VIII Konkurs Biologiczny, w którym udział wzięli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Wąsewie.

Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań biologią człowieka, jako dziedziną najbliższą każdej istocie ludzkiej, pogłębianie i ugruntowanie wiedzy biologicznej, skuteczniejsze przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego z biologii. W konkursie wzięło udział 28 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i 4 gimnazjów: Czerwin, Jelonki, Komorowo i Wąsewo. Uczniowie ze wszystkich szkół odpowiadali na 50 pytań testowych w ciągu 60 minut. Pytania zostały dostosowane do poziomu etapu edukacyjnego uczestników. Nagrody ufundował Starosta Ostrołęcki Pan Stanisław Kubeł, w którego imieniu wręczył Pan Krzysztof Żebrowski – inspektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

-miejsce I – Natalia Skoczeń – Publiczne Gimnazjum w Wąsewie

-miejsce II – Jakub Podrażka – Publiczne Gimnazjum w Wąsewie

-miejsce III – Sylwia Umińska – Publiczne Gimnazjum w Czerwinie

Zwycięscy otrzymali: urządzenia wielofunkcyjne, napędy HDD i głośniki. Gratulujemy !!!