flaga polska gif

11 listopada będziemy obchodzili 98 rocznicę odzyskania niepodległości. Polska po 123 latach niewoli  w 1918 r. wróciła na mapę Europy. Narodowe Święto Niepodległości zostało ustanowione w 1937 roku, zniesione w 1945, przywrócono je w roku 1989 roku.

Jednym z elementów oddania hołdu naszym przodkom, osobom zasłużonym dla Polski może być wywieszenie flagi państwowej. W ten sposób pokażemy naszą więź i poczucie wspólnoty. Serdeczne proszę o powieszenie flag na naszych domach.

Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, która odprawiona zostanie 11 listopada 2016r. o godz. 9:00, w Kościele Parafialnym. Po Mszy Św. odbędzie się symboliczne złożenie wieńców przed obeliskiem na Placu ks. M. Kłobukowskiego w Wąsewie.