hold1     hold2

hold3     hold4

hold5      hold6

Pamiętając o zmarłych i oddając się zadumie nad przemijaniem, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem Panem Remigiuszem Trembowskim, zapalili symboliczny znicz i oddali hołd patronowi naszego gimnazjum Papieżowi Janowi Pawłowi II. Na cmentarzu parafialnym uczniowie ustawili znicze na grobach: Pana Ryszarda Łoniewskiego – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Wąsewie, ks. Prałata Stanisława Sobotki – proboszcza parafii w Wąsewie, a także na grobach żołnierzy Armii Krajowej Obwodu „Opocznik”, którzy walczyli o wolność naszej ojczyzny:

-  Antoniego Zaremby,

- ks. Mieczysława Kłobukowskiego ps. „Kłos”, zamordowanego w obozie zagłady w Oświęcimiu,

- st. strz. Piotra Żebrowskiego ps. „Motyl”, żołnierza 8 Kompanii III Batalionu 13 pułku piechoty Armii Krajowej (zginął pod Pecynką 31 sierpnia 1944 r.),

- Tomasza Grąbczewskiego ps. „Piotr Kalina”, „Sójka”, ppor. Wojska Polskiego, dowódcy kompanii 13 Pułku Piechoty AK, również poległego pod Pecynką,

- Stanisława Leszczyńskiego „Wojak”, plutonowego piechoty WP, żołnierza wojny obronnej 1939 r. i Armii Krajowej , więźnia obozów sowieckich w Ostaszkowie i Riazaniu w latach 1944 – 1947.

Symboliczny znicz zapłonął również pod obeliskiem upamiętniającym ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.