wdt1     wdt2

wdt3     wdt4

W dniu 29 września 2016 roku uczniowie klasy drugiej i klas trzecich a i b SP odbyły wycieczkę do Ostrołęki na spektakl teatralny. Tym razem obejrzały fragmenty legend polskich pod ogólnym tytułem pt. „Polak mały” w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji Artenes z Wrocławia. Dzieci dowiedziały się wiele o Polsce i polskości, ale w zupełnie niebanalny i dowcipny sposób. Przypomniały sobie wiersz Władysława Bełzy pt. „Katechizm polskiego dziecka?” Aktorzy przedstawili legendy „O Lechu, Czechu i Rusie”, „O flisakach”, „O Warszawskiej Syrence”, oraz o „Krakowskim Lajkoniku”. Była to dla nich niecodzienna lekcja patriotyzmu. Dzieci były oczarowane piękną scenografią oraz strojami i rekwizytami, używanymi przez aktorów. Na wycieczkę uczniowie zabrali ze sobą swoje ulubione książeczki. Podczas oczekiwania na spektakl czytały sobie swoje ulubione historyjki, a w drodze powrotnej dla relaksu i odprężenia wychowawczyni klasy IIIa przeczytała, kilka żartów i fraszek z książeczki przyniesionej przez uczennicę Zuzannę Mateusiak wskazując na to, iż książki nie tylko uczą, ale również bawią. Czytanie książek jest fantastyczną formą rozrywki.