foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Oficjalna strona internetowa

Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie

Polish English French German Italian Spanish

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

kino zwierzogrod

 

22 września w naszej szkole po raz kolejny gościliśmy kino objazdowe. Przedszkolaki i uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli film pt. „Zwierzogród”, natomiast gimnazjaliści „San Andreas”.

„Zwierzogród” to kolejne dzieło Walt Disney Pictures, które zabrało widzów do niezwykłego świata, gdzie wszystkie zwierzęta żyły w zgodzie. Akcja filmu rozgrywała się w przyszłości.  Historia skupiała się na losach króliczki Judy Hopps, która od zawsze marzyła, by wstąpić w szeregi policji. Niestety nawet rodzice radzili jej, aby zrezygnowała z tej pracy, gdyż to zawód, który wiąże się z ogromnym ryzykiem. Judy jednak wytrwale dążyła do wyznaczonego celu i została pierwszą w historii policjantką miasta Zwierzogród. Początkowo nie szło jej zbyt dobrze, ale nie traciła zapału do pracy, nawet gdy otrzymała  bardzo monotonne zadanie -  pilnowanie parkomatów. Na swojej drodze spotkała cwanego lisa imieniem Nick, z którym wzięła udział w wielu ciekawych zdarzeniach. W filmie nie zabrakło szybkich zwrotów akcji i dobrego humoru.

 „Zwierzogród” to alegoria rzeczywistych problemów z jakimi spotykają się ludzie m.in. walki z rasizmem, uprzedzeniami i nienawiścią międzykulturową. Widzowie uświadomili sobie, że każdy człowiek zasługuje na równe traktowanie i nie należy dyskryminować ludzi ze względu na kolor skóry, pochodzenie, stan majątkowy lub poglądy. Zrozumieli, że w życiu trzeba stawiać sobie cele i dążyć do ich realizacji.

 

kino sanandreas

 

„San Andreas” to apoteoza amerykańskiego bohaterstwa i zlepek widowiskowych sekwencji, na które w znacznej mierze składały się efekty specjalne. Główna akcja została skupiona na nieustraszonym i niemal niezniszczalnym ojcu, który przemierzał ląd, wodę i powietrze na ratunek córce. Największą wartość filmu stanowiła oczywiście warstwa wizualna. Trzeba przyznać, że twórcom nie zabrakło fantazji w efektownym pokazaniu tragicznych skutków trzęsienia ziemi przekraczającego 9 stopni w skali Richtera. Film spełnił oczekiwania młodzieży, która dała się wciągnąć w wartką akcję i pełne grozy sceny.  Młodzi widzowie po raz kolejny mieli możliwość zobaczyć, że w życiu każdego człowieka nadrzędną wartością jest rodzina i jej dobro.

Podczas projekcji nikt nie nudził się ani przez chwilę. Filmy wprawiły wszystkich w bardzo dobry nastrój.

2020 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved