rr20161     rr20164

rr20162     rr20163

W dniu 1 września  2016 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017. O godz. 8.15 uczestnicy zgromadzili się w Kościele Parafialnym na uroczystej Mszy Świętej, po zakończeniu której udali się pod obelisk upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej, gdzie w hołdzie poległym złożono kwiaty, zapalono znicze i odśpiewano pieśń patriotyczną „Rotę”. W szkole pan dyrektor mgr Roman Malicki powitał pracowników szkoły, uczniów  i zaproszonych gości: Wójta Gminy Wąsewo – Rafała Kowalczyka, księdza proboszcza – Leszka Rukata, przedstawicieli Rady Rodziców panią  Joannę Rydel, Beatę Kowalczyk, Elwirę Pieńkowską i rodziców. Na progu nowego roku szkolnego życzył uczniom i nauczycielom wspaniałych przeżyć, które warto będzie pamiętać, wielu ciekawych aktywności, które dają radość i dobrą zabawę, osiągania sukcesów, z których jest się dumnym. Zaproszeni goście również przyłączyli się do tych życzeń. Uczniowie zaprezentowali zebranym  montaż słowno – muzyczny „Pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość” przygotowany pod kierunkiem pani mgr Lidii Pawelczyk i pani mgr Agnieszki Godlewskiej. Pan dyrektor w swoim przemówieniu podziękował również rodzicom i nauczycielom, którzy zaangażowali się w przygotowanie uczniów do występów na Dożynkach Gminno- Parafialnych. Po symbolicznym pierwszym dzwonku, który po wakacyjnej przerwie zabrzmiał dzięki panu dyrektorowi, uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.