dom1

27 października uczniowie Szkoły Podstawowej mieli okazję obejrzeć na dużym ekranie wartościowy film pt: "Dom. Zderzenie Światów".

Pozytywnie zakręcony przybysz z kosmosu optymizmem i nieustannym roztargnieniem doprowadza przedstawicieli własnej rasy do szału. Na domiar złego notorycznie dopuszcza się niezręcznych pomyłek. W wyniku jednej z nich dostaje obiecywany wielokrotnie wyrok. Nie pozostaje mu nic innego, jak uciekać przed ścigającymi go przedstawicielami własnej rasy. Ukrywa się na dopiero zasiedlonej przez pobratymców, zwanych Boovami, ziemi.

Tam poznaje kilkunastoletnią dziewczynkę, która również szuka schronienia przed obcymi, a jednocześnie poszukuje zaginionej, w czasie inwazji Boovów, mamy. Wspólnie postanawiają stawić czoła nowym okolicznościom,  pokonując własne słabości, stawiając czoła wyzwaniom, poznając magię przyjaźni.

W natłoku telewizyjnych programów - ta bajka poruszała bardzo istotne kwestie. Ukazała zarówno dzieciom, jak i dorosłym, że człowiek nie jest samotną, beztroską wyspą, że jego istnienie zawsze dopełnia inny człowiek. Uświadomiła istotę rodziny, współdziałania i współistnienia w grupie. Podkreślała wartość przyjaźni i miłości, na dobre i na złe. Uzmysłowiła, jak ważne jest akceptowanie czyjejś odmienności. Pokazała, że problemy należy przeżywać, stawiając im czoła, a nie uciekać w pośpiechu, paląc wszelkie mosty.

Była to naprawdę pouczająca i mądra lekcja.