foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English Ukrainian

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

webquest

las1     las2

aparat

2 czerwca 2022 roku uczniowie klas IV- VII wybrali się na wycieczkę do lasu. Głównym jej celem było poznanie bogatej flory i fauny najbliższej okolicy oraz integracja zespołów klasowych.

W Pecynce, w kwaterze myśliwskiej, przy kapliczce św. Huberta, w otoczeniu przepięknej przyrody Puszczy Białej, uczestnicy wyjazdu zostali mile przyjęci przez członków Koła Łowieckiego „Bekas”: pana Tadeusza Staniaszka- łowczego, dyrektora naszej szkoły w latach 1973- 2000, pana Krzysztofa Mielnikiewicza- członka Rady Naczelnej Polskiego Związku Łowieckiego i redaktora naczelnego kwartalnika „Kultura Łowiecka”, pana Pawła Tymińskiego - sekretarza Koła, pana Jerzego Antosiewicza – leśniczego oraz pana Jarosława Obuchowskiego- myśliwego. Do spotkania doszło z inicjatywy pana Sławomira Zyry, który jest również członkiem zarządu Koła Łowieckiego „Bekas” i sprawuje w nim funkcję skarbnika.

Myśliwi przekazali wiele interesujących informacji o historii łowiectwa w Polsce, wydarzeniach z czasów II wojny światowej, do jakich doszło w okolicach Pecynki. Opowiedzieli o tym, kiedy powstało Koło Łowieckie „Bekas” i jakie działania podejmują myśliwi. Uczniowie mogli również dowiedzieć się, jakie gatunki zwierząt żyją w okolicznych lasach, na czym polega opieka nad nimi i regulowanie populacji. Poruszone zostały kwestie związane z ochroną środowiska.

Następnie wszyscy przeszli na teren kwatery myśliwskiej. Pieczone kiełbaski przygotowane przez myśliwych- panów: Jerzego Obuchowskiego i Marka Górala smakowały wybornie na świeżym powietrzu i w otoczeniu pięknej przyrody. Miłą niespodzianką był pokaz zwierząt egzotycznych. Dzięki panu Tomaszowi Kowalczykowi - członkowi Koła Łowieckiego „Turzyca”- uczniowie mogli zobaczyć z bliska, węże, jaszczurki i żółwie, porozmawiać o ich zwyczajach, a nawet dotknąć. 

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie składają serdeczne podziękowania Kołu Łowieckiemu „Bekas” za ciepłe, gościnne przyjęcie, wspaniałą organizację spotkania oraz poczęstunek. Była to bardzo ciekawa i niezwykle cenna lekcja przyrody, wzbogaciła wiedzę oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym powietrzu, w otoczeniu malowniczej przyrody leśnej. 

Pomysłodawcą i organizatorem spotkania był pan Sławomir Zyra, a opiekę nad uczniami sprawowali: pani Lidia Pawelczyk, pani Justyna Kuśmierczyk, pani Barbara Wojciechowicz, pan Hubert Bobrowski i ksiądz Dariusz Krajewski.

2022 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved