Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

sww1     ssw2

26 maja 2022 roku, kiedy ósmoklasiści zmagali się z arkuszem egzaminacyjnym z języka angielskiego, uczniowie klas IV- VII udali się na jednodniową wycieczkę do Warszawy.

Pierwszym punktem programu był spacer po przepięknej Starówce. Uczniowie mogli zobaczyć Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy, podziwiać zabytkowe kamieniczki oraz zapierającą dech w piersiach panoramę Warszawy. W znajdującym się nieopodal Muzeum Iluzji poczuli się jak magicy. Z przejęciem odkrywali interaktywną, edukacyjno- rozrywkową przestrzeń, w której można było m.in. podjąć wyzwanie utrzymania równowagi w zakręconym tunelu lub zrobić mnóstwo zdjęć w oryginalnych ujęciach i ciekawej perspektywie.

Dla miłośników piłki nożnej nie lada gratką był pobyt na Stadionie Narodowym- wielofunkcyjnym obiekcie sportowym, przystosowanym do organizacji widowisk sportowych, koncertów muzycznych i innych wydarzeń kulturalnych. Podczas zwiedzania uczniowie mogli choć przez chwileczkę poczuć klimat tego miejsca, stać się kibicami, wyobrazić sobie spotkanie z zawodnikami naszej reprezentacji narodowej w ich szatni lub posiedzieć w poczekalni na fotelach zawodników rezerwowych. Wszystkich zachwyciła wielkość obiektu.

Wielu pozytywnych wrażeń dostarczył pobyt w Centrum Nauki Kopernik, miejscu, którego celem jest upowszechnianie osiągnięć nauki i techniki. Dzięki samodzielnie prowadzonym doświadczeniom na interaktywnych wystawach i przekonali się, że zgłębianie wiedzy z różnych dziedzin może być niezwykłą, fascynującą przygodą.

Ostatnim- równie mocno oczekiwanym- punktem programu był posiłek w restauracji McDonalds.

Program wycieczki był bardzo interesujący i dostarczył uczestnikom dużo radości i niezapomnianych wrażeń.

Organizatorem wyjazdu był pan Sławomir Zyra, a opiekę nad uczniami sprawowali: pani Martyna Rólka, pani Barbara Wojciechowicz i pan Remigiusz Trembowski.