Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

bibl1     bibl2

18 maja obchodziliśmy 102. rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II, dlatego ten dzień uczniowie klasy I wraz z panią Małgorzatą Malicką uczcili, gromadząc się pod pomnikiem Naszego Patrona. Modlitwa oraz zapalony znicz w kształcie serca wyzwolił  w nas  zadumę i refleksję nad życiem Wielkiego, Świętego Polaka.

Następnie cała klasa udała się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wąsewie. Biblioteka to miejsce magiczne, w którym możemy zaprzyjaźnić się z bohaterami bardzo ciekawych książek. Pani Karolina Nowak zapoznała dzieci z bogatym księgozbiorem. Bardzo wszystkich fascynowała   różnorodność książek. Wiele egzemplarzy miało twardą oprawę o różnym kształcie, często z niespodzianką w środku. Dzieci poznały także książki sensoryczne dla osób, które poznają świat przez dotyk.  Panie zadawały ciekawe zagadki, które uczniowie z radością rozwiązywali. Po obejrzeniu filmu edukacyjnego pt. "Jak powstaje książka?" pierwszoklasiści bezbłędnie rozwiązali  quiz wiedzowy.

Z wielką przyjemnością  na tarasie Biblioteki wysłuchaliśmy fragmentu książki, czytanej przez panią Magdę Kalatę. Piękna pogoda i sceneria wokół sprzyjały miłej atmosferze spotkania. Dopełnieniem był słodki poczęstunek oraz upominki dla każdego uczestnika. Na koniec pani Małgorzata Malicka wraz z uczniami klasy I wyraziła uznanie i podziękowanie pod adresem Pań pracujących w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wąsewie. Dzięki życzliwości i pracowitości uczniowie w Gminie Wąsewo nie nudzą się, a rozwijają swoje zainteresowania. W dowód wdzięczności wręczyły własnoręcznie wykonane kwiatki.

W czasie spaceru cała grupa  zatrzymała się przy Kamieniu i minutą ciszy uczciła ofiary zbrodni katyńskiej oraz tragedii smoleńskiej.

Dziękuję pani Angelice Chrostowskiej  za sprawowanie życzliwej opieki nad uczniami  podczas wycieczki.

To był wspaniały dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Małgorzata Malicka