Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

W całej Polsce już po raz dziesiąty odbyła się ogólnopolska akcja „Narodowego Czytania 2021″, angażując w swoje działania coraz więcej młodych ludzi. Głównym założeniem akcji jest popularyzacja czytelnictwa oraz odkrywanie piękna polskiej literatury wśród uczniów. Lekturą jubileuszowej 10. edycji wydarzenia była książka Gabrieli Zapolskiej "Moralność pani Dulskiej". Nasza szkoła - jak co roku - również włączyła się w tę piękną ideę. 10 września uczniowie klas VII oraz VIII zapoznali się z utworem Gabrieli Zapolskiej, klasy młodsze IV-VI poznały serię powieści Alfreda Szklarskiego o przygodach Tomka Wilmowskiego, natomiast najmłodsi uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję czytając fragmenty lektury „Plastusiowy pamiętnik” Marii Kownackiej. Ze względu na obecnie panującą sytuację czytanie, które zostało zainaugurowane przez pana dyrektora Dariusza Morawskiego odbywało się w klasach. W akcji wzięli udział nauczyciele, uczniowie oraz przyjaciele naszej szkoły. Narodowe Czytanie to wspaniała akcja promująca czytelnictwo, pokazująca nam jak ważnie i piękne jest czytanie książek.