Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

zak1p     zak2p

Zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki i rozpoczynająca okres dwumiesięcznej rozrywki, zabawy i zasłużonego, wakacyjnego odpoczynku.

25 czerwca 2021r. uczniowie klas I - III Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie zakończyli rok szkolny 2020/2021. W uroczystości wzięli udział: wiceprzewodnicząca Rady Rodziców pani Iwona Fercho, wychowawcy klas pani Lidia Pazik, pani Bożena Podrażka i pani Monika Modzelewska.

Na wstępie wicedyrektor szkoły, pani Agnieszka Godlewska, podsumowała rok szkolny i podziękowała organowi prowadzącemu, nauczycielom i pracownikom szkoły za całoroczną, ciężką i sumienną pracę, za odwagę i determinację, za otwartość na zmiany, za wszelkie inspiracje, serdeczność i przyjaźń, za rzetelne wypełnianie misji kształtowania młodego pokolenia, za wszelkie podejmowane inicjatywy, także te mniej zauważalne, ale składające się na budowanie pozytywnego wizerunku szkoły.

Uczniom podziękowała za trud, wysiłek, zaangażowanie w zdobywaniu nowych umiejętności oraz w poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Pogratulowała wszystkim tym, którzy swoją pracowitością i systematycznością osiągnęli sukcesy w nauce oraz reprezentowali szkołę w różnych konkursach.

Pani wicedyrektor w szczególny sposób zwróciła się do uczniów klasy III, którzy wchodzą w kolejny etap edukacji. Podkreśliła, iż każdy z nich jest niepowtarzalnym, wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach. Wyraziła również przekonanie, że uczniowie są do niego dobrze przygotowani, a zdobytą wiedzę i doświadczenie wspaniale wykorzystają w następnych latach nauki.

Na ręce wiceprzewodniczącej Rady Rodziców, pani Iwony Fercho, złożyła serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom za współpracę, za wszelkie działania wspierające szkołę, za zrozumienie oraz zaangażowanie w naukę zdalną. Pogratulowała wszelkich sukcesów, jakie dzieci odniosły i życzyła, aby efekty dalszej edukacji uczniów przynosiły wszystkim rodzicom radość i zadowolenie.

Głos zabrała również pani Iwona Fercho- wiceprzewodnicząca Rady Rodziców. W piękny i serdeczny sposób podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za cały rok wytężonej pracy i troskę, jaką otaczali wszystkich uczniów, szczególnie podczas zdalnej nauki.

Następnie pani wicedyrektor, pani wiceprzewodnicząca Rady Rodziców i wychowawcy klas wręczyli uczniom, którzy odnieśli największe sukcesy w nauce, czytelnictwie i sporcie, nagrody książkowe oraz dyplomy. Rodzicom zostały przekazane listy gratulacyjne.

W bieżącym roku szkolnym wyróżnieni zostali następujący uczniowie:
- w klasie I – Karol Bloch, Jakub Fercho, Gabriela Gajewska, Oliwia Gocłowska, Wojciech Godlewski, Krystian Guberów, Wojciech Kowalczyk, Nina Sokołowska, Paulina Strzemieczna
- w klasie II – Antoni Budzyniak, Filip Harbaczonek, Alan Kowalczyk, Filip Równy, Alicja Szczechura
- w klasie III – Magdalena Jasińska, Dominik Kobryń, Magdalena Kusik, Szymon Michalski, Jakub Skrzecz, Wiktoria Szydlik, Kacper Wysoki.
Nagrodę i dyplom za 100% frekwencję otrzymała Magdalena Jasińska, uczennica klasy III.
Najlepszymi czytelnikami zostali:
- Paulina Strzemieczna, uczennica klasy I
- Alan Kowalczyk, uczeń klasy II
- Lena Mikołajczuk, uczennica klasy II
- Oliwia Kołodziejczyk, uczennica klasy III
- Kacper Wysocki, uczeń  klasy III

Sportowcami roku w poszczególnych klasach okazali się:
- w klasie I – Gabriela Gajewska, Olaf Podraszka
- w klasie II – Maja Grądzka, Miłosz Grądzki
- w klasie III – Aurelia Głogowska, Marcel Kowalak, Szymon Michalski, Wiktoria Szydlik, Oskar Zawłocki.

Puchar Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie za zajęcie I miejsca w międzyklasowych rozgrywkach sportowych kl. I- III odebrali uczniowie klasy III.

Pod koniec uroczystości pani Lidia Pazik odczytała Apel Wójta Gminy Wąsewo skierowany do dzieci, młodzieży i wszystkich mieszkańców gminy na temat bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku.
Pani wicedyrektor życzyła uczniom i pracownikom szkoły, bezpiecznych, radosnych i słonecznych wakacji oraz tego, by praca w szkole, niezależnie od zajmowanego stanowiska,  jak i współpraca ze szkołą dawała wszystkim satysfakcję i zadowolenie. Kończąc wystąpienie, posłużyła się słowami św. Augustyna: „Człowiek nie może niczego nauczyć drugiego człowieka. Może mu tylko dopomóc wyszukać prawdę we własnym sercu, jeżeli ją posiada!!!….”

Przed ostatnim w tym roku szkolnym spotkaniem z wychowawcami wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewali wakacyjną piosenkę.