Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

pomoc1     pomoc2

Pomoc udzielana w pierwszych chwilach po wypadku ratuje życie. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i z tą niezwykle ważną tematyką należy oswajać się już od najmłodszych lat. Właśnie dlatego w klasie II oraz III odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcie przeprowadziły panie Martyna Rólka oraz Bożena Podrażka. Na początku dzieci uważnie wysłuchały jak istotne są pierwsze chwile w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia oraz jak należy się w takiej sytuacji zachować. Utrwaliły sobie także ważne numery alarmowe. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonany na fantomie. Uczniowie z prawdziwym zaangażowaniem przystępowali do zajęć motywowani faktem, iż wiedza o tym, jak należy nieść pomoc, może uratować czyjeś życie. Dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Zajęcia te miały na celu oswajanie z działaniem w sytuacjach nietypowych, ratujących życie. Pamiętajmy, że należy kształtować właściwe postawy oraz nawyki tak, aby pierwsza pomoc stała się czymś naturalnym.

Monika Modzelewska