Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

sdz1     sdz2

Światowy Dzień Zdrowia, 7 kwietnia 2021. Celem tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Co roku jest wybierany temat przewodni z zakresu zdrowia publicznego, który w danym okresie wymaga szczególnej uwagi. Obchody Światowego Dnia Zdrowia stwarzają możliwość podjęcia wielu działań, których efektem jest poprawa stanu zdrowia ludzi.

Hasła tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia to:

„Ratujmy życie! Bezpieczne szpitale w czasie katastrof! Powszechne ubezpieczenie zdrowotne!”

WHO w ramach Światowego Dnia Zdrowia w 2021 wzywa do podjęcia pilnych działań w celu rozwiązania problemu nierówności zdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem COVID-19 i sprawiedliwej odbudowy struktur społecznościowych.

Nasza szkoła uczciła obchody tego dnia, uczniowie i nauczycieli podzielili się zdjęciami propagującymi zdrowe nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną. Dbajmy o siebie!

Martyna Rólka