Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

11p3     11p4

11p5     11p6

„Powiewa flaga”

(Czesław Janczarski)Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel – serca czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.

W dniu 12.11.2020 r. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny, dlatego w przedszkolu ten dzień obchodzimy bardzo uroczyście. Dzieci w tym dniu wyglądały bardzo odświętnie, a na piersiach każdego małego Polaka widniał biało-czerwony kotylion, a w ręku powiewała biało-czerwona flaga. Dzieci odśpiewały Hymn Polski, następnie każda grupa zaprezentowała wiersz. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Jest takie miejsce – Polska” i powiedziały „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy.Głównym celem naszego apelu było kształtowanie wśród dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego państwa. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Patriotów”.