foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English French German Italian Spanish

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

11p1     11p2

11p3     11p4

11p5     11p6

     „Powiewa flaga”


(Czesław Janczarski)Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień – to miłość, biel – serca czyste
Piękne są nasze barwy ojczyste.

W dniu 12.11.2020 r. w naszym przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny, dlatego w przedszkolu ten dzień obchodzimy bardzo uroczyście. Dzieci w tym dniu wyglądały bardzo odświętnie, a na piersiach każdego małego Polaka widniał biało-czerwony kotylion, a w ręku powiewała biało-czerwona flaga. Dzieci odśpiewały Hymn Polski, następnie każda grupa zaprezentowała wiersz. Dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Jest takie miejsce – Polska” i powiedziały „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy.Głównym celem naszego apelu było kształtowanie wśród dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego państwa. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Patriotów”.

2021 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved