foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English French German Italian Spanish

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

cz1     cz2

cz3     cz4

cz5     cz6

14 września w naszej szkole odbyła się IX edycja Narodowego Czytania, której głównym założeniem jest popularyzacja czytelnictwa oraz odkrywanie piękna polskiej literatury wśród uczniów. W tym roku Narodowe Czytanie zostało zainaugurowane przez Parę Prezydencką 5 września, a jako lekturę wybrana została „Balladyna” Juliusza Słowackiego, wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Do wspólnego czytania w naszej szkole przyłączyły się również klasy I-III gdzie czytano utwór Marii Konopnickiej "Co słonko widziało". Ze względu na obecnie panującą sytuację czytanie odbywało się w klasach, które zainaugurował pan dyrektor Dariusz Morawski. W akcji wzięli udział nauczyciele: pani Barbara Wojciechowicz, pani Anna Skalik, pani Iwona Podolak, pani Lidia Pazik, pani Bożena Podrażka oraz pani Monika Modzelewska, a także uczniowie. Czytanie wybitnych dzieł ojczystej literatury wspaniale jednoczy nas jako wspólnotę, wzmacnia polską tożsamość i narodową dumę.

Monika Modzelewska

2021 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved