foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English French German Italian Spanish

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

rd1     rd2

rd3     rd4 

Bezpieczeństwo naszych uczniów  jest dla nas priorytetem. Jak co roku rozpoczęliśmy rok szkolny od tematów związanych z bezpiecznym poruszaniem się po ulicach i drogach. Od wielu lat pomagają nam  policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Ostrowi Mazowieckiej. Spotykają się oni z uczniami podczas zajęć profilaktycznych. W tym roku wspólnie wzięliśmy udział w akcji polegającej na tym, iż uczniowie przypominają kierowcom – „Nie polujemy na ZEBRACH”. W dniu 9 września policjanci ruchu drogowego oraz prewencji odwiedzili naszą szkołę. Uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w zajęciach poświęconych bezpieczeństwu na drodze. Pierwsza część odbyła się w szkole. Policjanci przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego zachowania na drodze oraz przepisy ruchu drogowego, dotyczące głównie pieszych. Uczniowie zobowiązali się, że będą pomocnikami policjantów i zadbają nie tylko  o własne bezpieczeństwo, ale zatroszczą się także o innych uczestników drogi: rodzeństwo, kolegów, a nawet swoich rodziców i dziadków – przypominając im o bezpieczeństwie. Druga część zajęć, tzw. praktyczna odbyła się na najbardziej uczęszczanym przejściu dla pieszych  – to tu młodzież sprawdziła swoją wiedzę i umiejętności pod okiem nauczycieli i policjantów. Uczniowie przy pomocy przygotowanych plakatów kampanii „Kierowco! Nie polujemy na ZEBRACH”, apelowali do przejeżdżających kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejścia dla pieszych .

Mamy nadzieję, że po tak pouczającej lekcji, wszyscy nasi uczniowie, oraz ich rodziny  będą zawsze dbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych.

2021 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved