foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Zespół Placówek Oswiatowych

im. Papieża Jana Pawła II w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English French German Italian Spanish

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

dd1

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” 

Janusz Korczak

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej. Niewątpliwie jednym  z nich, szczególnie ważnym, jest 1 czerwca czyli Międzynarodowy Dzień Dziecka. To święto nie tylko maluchów, ale i także nas- dorosłych, którzy w oczach swoich rodziców nadal są małymi dziećmi.

Z tej okazji wszystkimdzieciom, młodszym i tym trochę starszym, składamy najserdeczniejsze życzenia samych radosnych chwil, kolorowych dni pełnych słońca i uśmiechu, dziecięcej wiary w rzeczy niemożliwe oraz nieustannej miłości najbliższej rodziny. Niech każdy dzień będzie dla Was fascynującą przygodą pełną przyjemnych niespodzianek, inspirujących wydarzeń i pozytywnych doświadczeń, a Wasze młode serca na zawsze zachowają szczyptę dziecięcej szczerości i  wrażliwości.

W związku z tym, że przed nami ostatnie tygodnie nauki w tym roku szkolnym, życzymy również dobrych ocen na świadectwie, wspaniałych wakacji i spełnienia najskrytszych marzeń. 

Pamiętajcie! Każdy z Was jest jedyny, wyjątkowy i niepowtarzalny.

Niech w tym ważnym dniu towarzyszą Wam słowa Papieża Jana Pawła II, patrona naszej szkoły, które zawarł w swojej „Autobiografii”:

„Chciałbym wam powiedzieć, że zawsze lubię patrzeć na wschodzące słońce (...), podczas wschodu słońca coraz wspanialszy staje się świat, domy, mieszkania, a także nasze życie. Wszystko staje się cieplejsze. Bardzo lubię obserwować wschodzące słońce. (...) Każdy człowiek, każde dziecko jest słońcem, które wschodzi. Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Są owocem miłości małżeńskiej, która dzięki nim odżywa i się umacnia. Przychodząc na świat, przynoszą ze sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia. We wszystkim od nas uzależnione, zwłaszcza na wczesnych etapach życia, są naturalnym wezwaniem do solidarności. Nieprzypadkowo Jezus wezwał uczniów, aby mieli dziecięce serca (por. Mk 10, 13-16).  Każde dziecko przychodzące na świat jest „epitafią” Boga, jest darem życia, nadziei i miłości. (...) Modlę się za dzieci we wszystkich krajach świata: niech każde z nich zostanie przyjęte i otoczone miłością".

dd2

 

Dyrekcja,
grono pedagogiczne 
i pracownicy niepedagogiczni.

2021 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved