foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Oficjalna strona internetowa

Zespołu Placówek Oświatowych w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English French German Italian Spanish

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

 

Drodzy Uczniowie i Nauczyciele!

Przed Wami dwa tygodnie zasłużonego odpoczynku. Mamy nadzieję, że będzie biało, wesoło i radośnie.Wszystkim życzymy miłych i bezpiecznych ferii zimowych. Niech ten czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu wspaniałych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi, jednak nie zapominajcie o bezpieczeństwie, musicie pamiętać, że zależy ono przede wszystkim od nas samych i naszego rozsądku.Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, wypoczęci, z nową energią i motywacją do pracy.

                                                                                  Dyrekcja ZPO i Administrator strony.

 

DYŻURY NAUCZYCIELI W CZASIE FERII ZIMOWYCH

10-21 lutego 2020 roku, w godz. 900-1400.

Data

Imię i nazwisko nauczycieli

(dwóch nauczycieli)

Propozycja zajęć

10.02.2020

poniedziałek

Iwona Podolak

Anna Brzostek

Zajęcia teatralno-taneczne.

11.02.2020

wtorek

Karolina Lesińska

Przemysław Gozdowski

Zajęcia sportowe- rekreacyjne.

12.02.2020

środa

Martyna Rólka
Monika Modzelewska

Warsztaty: „Reakcje chemiczne 
w kuchni”.

13.02.2020

czwartek

Lidia Pazik
Agnieszka Godlewska

Warsztaty 
z papieroplastyki.

14.02.2020

piątek

Lidia Pawelczyk
Barbara Wojciechowicz

Potyczki ortograficzne.

17.02.2020

poniedziałek

Anna Skalik
Izabela Podrażka

Gry i zabawy logiczne. 
Budowanie brył.

18.02.2020

wtorek

Mirosława Dziełak
Aleksandra Skarzyńska 

Zajęcia biblioteczne- 
ferie z książką.

19.02.2020

środa

Hubert Bobrowski
Karolina Sójka

Konsultacje psychologiczne.

20.02.2020

czwartek

Justyna Kuśmierczyk

Wojciech Pawłowski

Wyjazd na lodowisko 
do Ostrowi Mazowieckiej.

21.02.2020

piątek

Iwona Chełmicka
Katarzyna Górska

Zajęcia muzyczno-taneczne.

 

podsumowanie1     podsumowanie2

aparat

07 lutego 2020 roku odbył się apel podsumowujący pracę dydaktyczno-wychowawczą w I śródroczu. Dyrektor pan Dariusz Morawski przedstawił najważniejsze wydarzenia i osiągnięcia szkoły, wręczył uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu stypendia, pogratulował nauczycielom wysokich osiągnięć i podziękował za wytężoną pracę. Zostały również wręczone nagrody i dyplomy za szkolne konkursy. 

Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego pan Remigiusz Trembowski z uczniami klasy VIa przygotował przedstawienie i prezentację multimedialną na temat „Aktywne i bezpieczne ferie”.  Miał on na celu zachęcenie uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego podczas zimowego wypoczynku z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i szczególnej ostrożności.

Na zakończenie pan dyrektor życzył wszystkim radosnego, szczęśliwego i bezpiecznego wypoczynku. 

mp1     mp2

mp3     mp4


24 stycznia gościliśmy w naszej szkole aktorów Studia Artystycznego „Arena” z Białegostoku, dzięki którym mogliśmy obejrzeć przedstawienie profilaktyczne pt: "Wystarczy czyste serce". Wszystkie dzieci oglądające spektakl były bardzo zaciekawione losami pięknej i mądrej Dobrawy, która miała dobre serce i zawsze pomagała innym. Jej dobroć i szlachetność została nagrodzona. Dzieci zrozumiały także, że warto być dobrym i czułym na krzywdę drugiej osoby, a czynione dobro powraca do nas ze zdwojoną siłą.

Monika Modzelewska

pol1     pol2

pol3     pol4

Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych 31 stycznia 2020 roku w naszej szkole odbyły się spotkania profilaktyczno-edukacyjne dla uczniów kl. I - IV i kl. V - VIII z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej na temat: "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych". Funkcjonariusze przypomnieli o różnych zagrożeniach czyhających na nich w czasie wolnym od nauki. Szczególnie skupili się na omówieniu z uczniami zasad bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych. Przestrzegali przed zbliżaniem się do różnego rodzaju zbiorników wodnych oraz prosili o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zabaw na świeżym powietrzu. Udzielili wskazówek jak bezpiecznie korzystać z Internetu i ostrzegali przed zawieraniem znajomości z nieznajomymi. Przeprowadzone spotkania zakończyły się dyskusją z uczniami. Policjanci wszystkim uczniom i nauczycielom życzyli, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

lod1     lod2

lod3     lod4

31 stycznia 2020 r. uczniowie klasy VI a i VI b uczestniczyli w wycieczce na lodowisko do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej.  Czas upłynął pod znakiem intensywnego ruchu i zabawy, umożliwił też podniesienie umiejętności jazdy na łyżwach. Zużyte w czasie zabawy kalorie uczniowie chętnie uzupełnili w ostrowskiej pizzerii. Wyjazd zorganizował wychowawca klasy VI a p. Remigiusz Trembowski. Wraz z nim nad bezpieczeństwem uczniów  czuwała p. Daria Orłowska.

INFORMACJA

Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Wąsewie informuje, że od 1 lutego 2020 r. istnieje możliwość uiszczenia opłaty za dożywianie bezpośrednio na rachunek bankowy.

W tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko dziecka oraz informację o tym, czy dziecko jest w szkole (klasa), czy przedszkolu (np. 3-latki).

Wpłaty należy dokonać do 20 dnia każdego miesiąca.

Numer rachunku bankowego do wpłat:

94 8930 0004 0000 0130 2000 0010

kp1     kp2

aparat

Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alana Alexandra Milne. Kubusia Puchatka uwielbiają nie tylko dzieci, ale i dorośli, kojarzy się im z beztroskim dzieciństwem. Poprzez swoje przygody, czasem porażki, pokazuje dzieciom, jak powinny się zachowywać i jak należy traktować swoich bliskich. Pierwsza książka z przygodami misia wyszła 14 października 1926 roku.

W naszej szkole w dniu17 stycznia 2020 mogliśmy osobiście złożyć życzenia Kubusiowi Puchatkowi z okazji jego 94 urodzin.  Został on zaproszony, aby zapoznać uczniów klas I-III ze swoimi przygodami, które opisał w książce A.A. Milne pt. „Kubuś Puchatek”. Spotkanie z „misiem o bardzo małym rozumku” zainaugurował pan dyrektor Dariusz Morawskiczytaniem fragmentu książki „Kubusia Puchatka”. Potem głos zabrał przybyły z Biblioteki Publicznej w Wąsewie „Kubuś” czytając następne fragmenty swoich przygód. Niezwykłe wydarzenia, które spotkały naszego książkowego bohatera zainteresowały również panią Lidię Pazik, panią Monikę Modzelewską oraz panią Karolinę Nowak. Wymienione Panie czytały z wielkim entuzjazmem i śledziły dalsze losy Kubusia i jego przyjaciół. Na spotkaniu pani Mirosława Dziełak zaproponowała i zachęciła uczniów klasy II, III i IV do udziału w konkursie bibliotecznym pt. „O laur Sowy Przemądrzałej.”  Przy tej okazji zapoznała również z jego datą i regulaminem.  Postać Kubusia Puchatka odegrała pani pracująca w Bibliotece Publicznej w WąsewiePani Anna Kowalczyk. Opiekunem Kubusia był Krzyś czyli pani Karolina Nowak.

rek1     rek2

rek3     rek4

17 stycznia w naszej szkole wystąpiła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”. Przedstawiła uczniom program zatytułowany: „Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka”, w którym zaprezentowano szlacheckie obyczaje, metody walki, pojedynki na szable, tradycyjny strój szlachecki oraz inne ciekawostki epoki. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia uzbrojenia husarza, małą kolekcję broni, monet, a nawet narzędzi tortur, uczestniczyli również w lekcji szermierki. Pokaz cieszył się żywym zainteresowaniem i pozwolił, choć na chwilę, przenieść się epokę szlacheckiego sarmatyzmu.  

 

2020 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved