Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Statut ZPO

Numer konta Rady Rodziców

brd1     brd2

14 maja 2019r. w Zespole Placówek Oświatowych w Wąsewie odbyły się Eliminacje Rejonowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych pod honorowym patronatem Wojewody Mazowieckiego i Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Natomiast organizatorami byli:

- ostrołęcka Delegatura Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie

- Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej,

- Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej,

- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej,

- Urząd Gminy w Wąsewie,

- ZPO – Szkoła Podstawowa w Wąsewie.

Nad całością turnieju czuwali: panie z Delegatury w Ostrołęce Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie: starszy specjalista Alicja Wesołowska i starszy wizytator Bogumiła Miłek.Sędzią głównym zawodów był Józef Marek Jastrzębski, kierownik Biura Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej, a w skład komisji wchodzili: przedstawiciele, policji straży pożarnej oraz nauczyciele szkoły w Wąsewie.

Celem turnieju jest upowszechnianie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu. Głównym zadaniem jest dbałość o bezpieczeństwo poruszania się po drogach publicznych przez dzieci i młodzież szkolną.

W turnieju wzięły udział drużyny reprezentujące szkoły podstawowe i gimnazja z powiatów: ostrowskiego, ostrołęckiego, wyszkowskiego, przasnyskiego.

Turniej składał się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W pierwszej-

uczniowie pisali 2 testy, jeden ze znajomości przepisów ruchu drogowego, drugi z analizy sytuacji na skrzyżowaniach dróg. Druga część – praktyczna – polegała na pokonywaniu toru przeszkód, jeździe w miasteczku ruchu drogowego i wykonaniu zadań z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Zawody rozgrywano w dwóch grupach: klasy IV – VI oraz kl. VII – VIII i gimnazjum.
W eliminacjach wojewódzkich, które rozegrane będą 28 maja w Warszawie – Ursusie, wystąpią po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji ostateczna klasyfikacja przedstawiała się następująco:

Grupa I (młodsi)

1. SP w Długosiodle (pow. wyszkowski), drużyna w składzie: Weronika Kuczyńska, Matylda Biernat, Jakub Ludwikowski, Alan Urraso;

2. SP nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej, drużyna w składzie: Ada Borowa, Jadwiga Ciach, Adam Szymański, Mateusz Figat)

3. SP w Olszewie Borkach (pow. ostrołęcki), drużyna w składzie: Magdalena Grzymała, Izabela Roicka, Jakub Borkowski, Jakub Wasyk);

4. PSP nr 2 w Chorzelach (pow. przasnyski), drużyna w składzie: Weronika Chmielińska, Zofia Kobylińska, Kamil Bunalski, Igor Pogorzelski;

5. SP nr 6 w Ostrołęce, drużyna w składzie: Maja Korzeniecka, Magdalena Siekierko, Mikołaj Białobrzeski, Julian Rogalski,

Grupa II (starsi)

1. SP w Nagoszewie (pow. ostrowski), drużyna w składzie: Dawid Brzostek, Kinga Gałązka, Weronika Traczyk;

2. SP nr 2 w Chorzelach (pow. przasnyski), drużyna w składzie: Julia Pogorzelska, Klaudia Smolińska, Jakub Wilga;

3. SP w Baranowie (pow. ostrołęcki), drużyna w składzie: Marta Ambroziak, Bartosz Bieńkowski, Piotr Goceł;

4. SP w Porządziu (pow. wyszkowski), drużyna w składzie: Wiktoria Olender, Bartosz Krukiel, Dawid Przychodzki;

5. SP nr 10 w Ostrołęce, drużyna w składzie: Brunon Grabowski, Jakub Janicowski, Szymon Nosek.

Nagrodzono także uczniów, którzy zajęli pierwsze miejsca w swoich grupach.
Są to:

1. Weronika Kuczyńska ze SP w Długosiodle

2. Weronika Traczyk ze SP w Nagoszewie.

W podsumowaniu, nagrody wręczali pan Michał Giers, Dyrektor Delegatury w Ostrołęce Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie,  wójt Gminy Wąsewo.

Organizatorowi turnieju i sponsorom nagród dziękujemy. Opiekunom gratulujemy wysokiego przygotowania oraz popularyzowania wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów o ruchu drogowym. Zwycięskie drużyny będą reprezentować region na szczeblu wojewódzkim. Życzymy powodzenia!