foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
.

Oficjalna strona internetowa

Zespołu Placówek Oświatowych w WąsewieRada Pedagogiczna

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna

Więcej

Dokumenty szkolne

Statut ZPO

Więcej

Rada Rodziców

Numer konta Rady Rodziców

Więcej

Sekretariat

Dokumenty do pobrania

Więcej
Polish English French German Italian Spanish

Gimnazjum

gimnazjum logo

Szkoła podstawowa

sp logo

Przedszkole

logo przedszkole

  

facebook

E-dziennik

Poczta e-mail

poczta

Projekty realizowane

logo ls

wt     wt2

aparat

 

Każdy  dzień jest nowym spektaklem, w którym aktor, poprzez taniec,  wypływa na serca widzów.                                                                                                

Dn. 7.02.2019r. dla uczniów naszej szkoły odbyły się warsztaty taneczno - teatralne. Zajęcia rozpoczęły się od „quizu o teatrze”, I miejsce zajęła Julia Zadroga, II Mateusz Wapniewski. Zwycięzcy otrzymali drobne upominki.  

Następnie odbyły się rozmowy na temat rodzajów przedstawień. Uczniowie wymieniali się swoimi spostrzeżeniami o różnych rodzajach teatrów: dramatycznym, lalek, pantomimie, cieni, muzycznym. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej o rodzajach teatru, zauważyli,  że aktorami mogą być nie tylko ludzie, ale także kukiełki, pacynki, marionetki, jawajki. 

Kolejnym zadaniem, z którym uczniowie musieli się zmierzyć, było zrobienie pacynki. Pod kierunkiem pani Anny Brzostek, korzystając z różnych szablonów, odrysowywali ulubione zwierzęta na kawałkach filcu, następnie wycinali kształty i zszywali kolorowymi nićmi. Później doprawiali szczegóły: noski, uszy, pyszczki, elementy garderoby itp. Pacynki wypychali watą, aby nadać im odpowiedni kształt. Po skończonej pracy  przygotowali krótkie przedstawienie, według własnego scenariusza, w czasie którego poznali pracę reżysera, aktora, dekoratora wnętrz i suflera. Po zadaniu, które wymagało ogromnego skupienia, precyzji krawieckiej oraz wyobraźni przestrzennej, uczestnicy mogli zrelaksować się przy dźwiękach skocznej muzyki. Pod kierunkiem pani Małgorzaty Wójcickiej nauczyli się dwóch ciekawych układów choreograficznych, pierwszy „Taniec z kapeluszami”, drugi „Taniec z kolorowymi piłkami”. Brali także udział w zabawach z wykorzystaniem piłek, które wymagały sprawności fizycznej i sprytu, np. kozłowanie, odbijanie, skakanie itp.                                    . 

Następnie  uczestnicy w ramach promocji zdrowia wykonywali z papieru „owocowo – warzywne opaski na głowę”.  W trakcie pracy rozmawiali na temat zdrowego żywienia i wartości odżywczych w diecie. 

Na koniec wszyscy grali w „Kalambury”. Za pomocą gestów lub obrazków musieli odgadnąć znaczenie wylosowanych związków frazeologicznych. 

Warsztaty  taneczno - teatralne wprawiły uczestników we wspaniały nastrój, umożliwiły wykazanie się kreatywnością i rytmicznością, na pewno uatrakcyjniły ostatnie dni ferii zimowych.  Wszyscy wrócili do domów w dobrych nastrojach.

Dziękujemy uczniom za przybycie.

                                                                                   Organizatorki zajęć

Małgorzata Wójcicka i Anna Brzostek

2019 Copyright ZPO Wąsewo Rights Reserved